شکل های هم نهشت

مشخصات فایل مورد نظر در مورد شکل های هم نهشت آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
شکل های هم نهشت|50674164|ds|

حجم فایل : 451.5 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 6
بنام خدا :
اگر بتوانیم شکلی را با یک یا چند تبدیل هندسی ( تقارن ، دوران ، انتقال ) طوری بر شکل دیگر منطبق کنیم که کامل یکدیگر بپوشانند ، می توانیم بگوییم که این دو شکل با یکدیگر هم نهشت اند .
هم نهشت بودن دو شکل با علامت نشان می دهیم . مثلا هم نهشتی دو مثلث ABC و KMN را به صورت زیر می نویسیم . اجزای متناظر دو شکل هم نهشت با هم مساوی هستند.
مثال ) مثلث ABC از دوران مثلث MNA به دست آمده است . مقدار X و زاویه C را بیابید . X-2 40 3X-60 M A N B C سوال ) شکل زیر را ابتدا با دوران 90 درجه حول نقطه A رسم کنید و سپس با بردار انتقال دهید C B A E E پایان...مطالب دیگر:
📒پاورپوینت شناخت خانه های قدیمی مشهد - منزل آقای قیافه📒پاورپوینت سیستم تهویه صنعتی📒پاورپوینت علل گسترش بیماری سالک📒پاورپوینت سيري در سيره ائمه اطهار📒پاورپوینت پرستاری در شکستگی ها📒پاورپوینت ارتباط میان جایگاه ها و استراتژی های عمومی📒پاورپوینت نصب و راه اندازی برنامه📒پاورپوینت قدرت مثبت اندیشی📒پاورپوينت بررسی عرفان های کاذب نوپدید📒پاورپوينت تورم و دلایل ایجاد آن در اقتصاد ایران📒پاورپوینت مهندسی کامپیوتر و فن آوری اطلاعات در رباتیکز📒پاورپوینت راههای افزايش اعتماد به نفس📒پاورپوینت عفونتهای ادراری در افراد سالمند📒پاورپوینت ویژگیهای سیستمهای فوتوولتایی📒پاورپوینت مدیریت استراتژیک شرکت اپل📒پاورپوينت نامه نگاری📒پاورپوینت کتاب تجزیه و تحلیل و طراحی سیستم ها دکتر زاهدی📒پاورپوینت سیستم عامل شبکه و انواع آن📒دانلود پاورپوینت کتاب سیستم اطلاعات مدیریت📒پاورپوینت اپیدمیولوژی سیاه سرفه و پیشگیری از آن📒پاورپوینت کتاب زبان تخصصی 1 مدیریت بازرگانی و دولتی📒پاورپوینت محصولات تغییر ژنتیک یافته📒پاورپوینت مهارت های زندگی و شیوه زندگی سالم📒دانلود پاورپوینت کتاب تاریخ عقاید سیاسی دکتر ابوالقاسم طاهری📒پاورپوينت زن در ادیان