سنگ ها جلسه ششم

مشخصات فایل مورد نظر در مورد سنگ ها جلسه ششم آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
سنگ ها جلسه ششم|50674159|ds|

حجم فایل : 2.3 MB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 9
بنام خدا سنگ ها جلسه ششم سنگ ها گوناگون اند و به سه دسته ی رسوبی ، آذرین و دگرگون شده تقسیم می شوند. سنگ ها از نظر رنگ ، زبری، نرمی و ذرات تشکیل دهنده با هم تفاوت دارند. سنگ ها به مواد معلق در آب که در ته ظرف ته نشین می شوند، رسوب می گویند.
از ته نشین شدن مواد در آب و سخت شدن آن ها، سنگ های رسوبی بوجود می آید. سنگ های رسوبی لایه لایه اند و رنگ و جنس هر لایه با لایه ی دیگر متفاوت است . در کشور ایران سنگ های کوه های البرز و زاگرس از نوع رسوبی هستند.
گرمای اعماق زمین زیاد است. این گرما باعث داغ شدن سنگ های درون زمین می شود که اگر در زیرزمین یا سطح زمین دوباره سرد شوند سنگ های آذرین را به وجود می آورند. این نوع سنگ ها از بلور های ریز یا درشتی درست شده اند. فشار و گرمای زیاد سبب دگرگون شدن سنگ ها می شود.سنگ های دگرگون بسیار سخت و محکم هستند مثل سنگ های مرمرکه وقتی برش داده می شوند،زیبا می گردند.
سنگ ها از یک یا چند کانی درست شده اند. سنگ ها وکانی ها در صنعت ،ساختمان سازی، پزشکی و هنر استفاده های زیادی دارند. مواد معدنی پایان پذیرند و با توجه به محدود بودن آن ها باید با راه های صرفه جویی در این منابع آشنا شویم و به اهمیت آن ها پی ببریم. ازانواع سنگ های رسوبی می توان به ماسه سنگ وکنگلومرا اشاره کرد در کلنگلومرا قطعات سنگ های کوناگون به وسیله ی خمیری به هم چسبیده اند.
ماسه سنگ:
این سنگ از به هم چسبیدن ذرات یک اندازه ی ماسه توسط سیمان حاصل می شود. پایان...مطالب دیگر:
🔑تحقیق در مورد آناتومي ميكروسكوپي قلب🔑تحقیق در مورد بررسي نسب وارث كودك ناشي از تلقيح مصنوعي🔑تحقیق در مورد مراقبتهاي بهداشتي🔑تحقیق در مورد آگاهي از بيماري هموفيلي🔑تحقیق در مورد ايدز🔑تحقیق در مورد بيماري افسردگي🔑تحقیق در مورد داروهاي بيمارستاني (بيهوشي)🔑تحقیق در مورد اصلاح عوامل خطرساز بيماريهاي قلبي عروقي كرونر و استروك و بهبود آگاهي مردم🔑تحقیق در مورد بيماريهاي مقاربتي🔑تحقیق در مورد بررسي فراواني ضايعات پاتولوژيك رحم و سرويكس🔑تحقیق در مورد IUD روشي براي جلوگيري از بارداري🔑تحقیق در مورد توليد مثل🔑تحقیق در مورد استفاده از امواج ماوراي صوت در نابودي لخته هاي خوني🔑تحقیق در مورد حاملگي و چگونگي تشخيص آن🔑تحقیق در مورد استفاده از اشكال دارويي پيوسته رهش جهت جلب رضايت بيمار🔑تحقیق در مورد روشهاي جلوگيري از بارداري🔑تحقیق در مورد دندانپزشكي🔑تحقیق در مورد ميتوكندري (ساختار سلولي)🔑تحقیق در مورد راديوتراپي سرطان سر و گردن🔑تحقیق در مورد سرطان🔑تحقیق در مورد نقش ورزش در سلامتي🔑تحقیق در مورد سلولهاي بنيادي🔑تحقیق در مورد بيماري ديابت🔑تحقیق در مورد بيماري تالاسمي🔑تحقیق در مورد ميكروسكوپهاي الكتروني و كاربرد آنها در علم پزشكي